CMAS 1* DALIŞ EĞİTİMİ (BAŞLANGIÇ SEVİYESİ)     
CMAS 1* DALIŞ EĞİTİMİ (BAŞLANGIÇ SEVİYESİ)

CMAS 1 Yıldız Dalıcı kursu; Eğitmen anlatımlı ve görsel materyal destekli sınıf çalışmaları, sığ su(opsiyonel) ve açık deniz dalışları olarak üç ana bölümden oluşmaktadır.

Sınıf Çalışmaları; Dalış tarihçesini, sualtı ile ilgili temel bilgileri, dalış tekniklerini, dalış ekipmanlarını, dalış fiziğini, dalış sağlığını ve güvenli dalış kurallarını konu alır. Sınıf çalışmalarının sonundaki bilgi değerlendirme sınavını başarıyla bitiren katılımcılar kursun bu bölümünü tamamlamış olurlar.

Açık Deniz Dalışları; 2 ila 18 metre arası değişen derinliklerde gerçekleştirilir. Katılımcılar, sığ su eğitiminde kazandıkları becerileri ve daha fazlasını 4 adet açık deniz dalışıyla geliştirir ve eğitimlerini tamamlamış olurlar. Adaylar, sığ su eğitimlerinde ve açık deniz dalışlarında tüm performans gerekliliklerini yerine getirdikten sonra uluslararası geçerlilikteki CMAS 1 Yıldız Dalıcı sertifikası almaya hak kazanırlar.

Kurs Gereklilikleri;

* 14 yaşını doldurmuş olmak, (18 yaşından küçüklerden veli izin belgesi alınır)

* Dalış merkezi tarafından hazırlanmış olan belgeleri ve dalış yapmasında engel bulunmadığına ilişkin sağlık bildirim formunu imzalayarak beyan ve ibraz etmek

* İlköğretim diplomasi veya eşdeğer bir öğrenim belgesine sahip olmak.