PADI ADVANCED OPEN WATER KURSU      
PADI ADVANCED OPEN WATER KURSU

Advanced Open Water Diver

İlk eğitimin tamamlanmasından sonra değişik dalış ortamlarında, farklı uzmanlıklarla bilgi ve tecrübe sahibi olmanızı sağlayan ikinci adımdır. İki bölümden oluşmaktadır:

Sınıf Çalışmaları; PADI Dalış Eğitmeni , video programları ve eğitim kitabı eşliğinde gerçekleşir. Program kısaca; Sualtı Navigasyonu, Gece Dalışı, Derin Dalış, Tekne Dalışı, Akıntı Dalışları, Kademeli Dalışlar, Arama- Çıkartma Dalışları, Doğa Bilim Dalışları, Batık Dalışları konularını içerir. Sınıf çalışmalarının sonundaki bilgi değerlendirme sınavını başarıyla bitiren katılımcılar kursun bu bölümünü tamamlamış olurlar.

 

Açık Deniz Çalışmaları; Toplam 5 dalış yapılır. Bu dalışlardan ikisi mecburidir.(Navigasyon Dalışı ve Derin Dalış) Diğer üç dalış ise seçmelidir. Navigasyon Dalışında amaç; sualtında pusula kullanarak dalıcının yön bulmasını sağlamaktır. Derin Dalış ise Maks. 30mt. ile sınırlandırılmıştır.

Performans gereklerini yerine getiren adaylar PADI Advanced Open Water Diver sertifikası alırlar.

 

Kurs Gereklilikleri:

PADI Open Water Diver Sertifikasına yada eşdeğer bir sertifikaya sahip olmak ( örn.: CMAS 1* ) ve dalışa engel sağlık problemi olmamak.