DALIŞ EĞİTİMİ SÜRECİ VE SERTİFİKASYON GENEL BİLGİ      
DALIŞ EĞİTİMİ SÜRECİ VE  SERTİFİKASYON GENEL BİLGİ

DALIŞ EĞİTİMİ SÜRECİ

Eğitmen anlatımlı ve görsel materyal destekli sınıf çalışmaları, sığ su dalışı ve açık deniz dalışları olarak üç ana bölümden oluşmaktadır.
Sınıf Çalışmaları; 

Dalış tarihçesini, sualtı ile ilgili temel bilgileri, dalış tekniklerini, dalış ekipmanlarını, dalış fiziğini, dalış sağlığını ve güvenli dalış kuralları gibi konuları içeren 8 ila 10 saatlik teorik eğitimdir.
Sınıf çalışmalarının sonundaki bilgi değerlendirme sınavını başarıyla bitiren katılımcılar kursun bu bölümünü tamamlamış olurlar.
Sığ Su Çalışmaları;

Basit dalış becerileri, öncelikle havuz veya havuz ortamını sağlayan sınırlı derinlikteki sularda yapılır.
Burada, ekipmanlarınızın hazırlanmasıyla ilgili her bilgiyi basitçe öğrenip maskeniz yüzünüzdeyken nefes almanın adaptasyonunu ve burun refleksinizi kontrol etmeyi sağlarsınız.

Açık Deniz Dalışları; 

2 ila 18 metre arası değişen derinliklerde gerçekleştirilir. Katılımcılar, sığ su eğitiminde kazandıkları becerileri ve daha fazlasını 4 açık deniz dalışıyla geliştirir. Performans gereklilikleri yerine getirildiğinde dalıcı eğitimleri tamamlanmış olur. Açık deniz dalışlarını tamamlamak için bir hafta sonu programı sizler için yeterli olacaktır.
 

DALIŞ PROGRAMLARIMIZ

Her mevsim dalışın yapılabildiği ülkemizde mevsim şartlarını göz önünde bulundurarak en doğru bölgeyi seçiyor ve 12 ay boyunca dalışlarımızı sürdürüyoruz. Güney bölgelerimizde en düşük deniz suyu sıcaklığının 17-180C olduğu düşünüldüğünde sualtı, her mevsim vazgeçilemeyecek bir keyiftir.

Ege Denizi ve Akdeniz başta olmak üzere, ülkemizin ve Dünya’nın seçkin dalış bölgelerine düzenlediğimiz programlar ile sualtının büyülü dünyasına girmeniz için birçok fırsat sunuyoruz.


Açık deniz dalış eğitimlerinizi tamamladıktan sonra da dalışlarınıza devam edebilir, halihazırda dalıcı iseniz tecrübenizi ve seviyenizi daha da arttırabilirisiniz.
Dalış programlarımız, resmi tatiller gibi farklı zaman dilimleri haricinde hafta sonu programları olarak düzenlenmektedir. Bu programlar; Cuma günü yola çıkılarak, cumartesi ve pazar günleri toplam 4 dalış yapılıp pazar günü geri dönülecek şekilde düzenlenir. Böylece katılımcılar da herhangi bir zaman problemiyle karşılaşmazlar.

TÜRSAB belgeli ve koltuk sigortalı araçlarla ulaşım, otel konaklamaları, sabah kahvaltıları, öğle yemekleri, dalışlar ve ekipman hizmetlerinden oluşan paket programlardan faydalanabileceğiniz gibi kendi programınızı oluşturarak da bizlere katılabilirsiniz.

SERTİFİKASYON ve GEÇERLİLİK

Alacağınız teorik ve pratik eğitimler, Dünya’nın her yerinde aynı standartlarda uygulanmaktadır. Standart eğitim, sadece ülkemizde değil, yurt dışında da rahatlıkla dalış yapmanızı sağlayacak bilgi ve beceriler demektir. Böylece, eğitim sonunda alacağınız dalıcı kimliğiniz ile dünyanın hemen her yerinde dalış yapabilirsiniz.
OASIS bu standartları, CMAS ve PADI gibi Dünya’nın en iyi iki sistemiyle sağlamaktadır.